Србија со 757 новозаболени, починаа тројца

 

Бројот на нови случаи заразени со корона вирус, во последните 24 часа изнесува 757.

Починаа тројца пациенти. Тестирани се 6.882 лица.

На респиратори се 23 пациенти.