Србија повторно со повеќе од 400 заболени, 10 починаа

 

Според последните информации 409 лица се позитивни на корона вирус во последното деноноќие во Србија, а починале десет пациенти.

Тестирани се 10.634 лица.

Според последните податоци на Министерството за здравство и Институтот „Батут“, на респиратори се 167 пацинети, што е пад во однос на вчера кога на респиратор беа 185 пациенти.