Сопругата на Фрчкоски ќе ја брани Јанева

Сопругата на професорот Љубомир Фрчкоски, Ирена Фрчкоска, е нов адвокат на осомничената специјална обвинителка, Катица Јанева, откако адвокатот Стеван Павлески, ѝ го откажа полномоштвото.

Јанева е осомничена за злоупотреба на службената положба и овластување во истрагата „Рекет“.