Сончево со умерена облачност и слаб ветер

Фото: Б. Грданоски

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од западен правец. Максималната температура ќе се движи од 11 до 22 степени.

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево со умерена облачност и слаб ветер и со максимална температура до 18 степени.