Сончево со мала до умерена локална облачност

Фото: Б. Грданоски

Времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 9 до 18, а максималната од 28 до 35 степени.

Во Скопје, претежно снчево и топло со слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 15, а максималната ќе достигне до 32 степени.

До среда ќе се задржи сончево и топло време со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец. Во четврток се очекува развој на локална нестабилност со пороен дожд и грмежи.