Сончево и топло со температура до 23 степени

Времето во земјава ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб северен ветер.

Максималната температура  ќе се движи во интервал од 16 до 23 степени.

Во Скопје сончево и топло. Највисоката температура ќе достигне до 21 степен.