Сончево и топло до крајот на наредната недела

Сончевото и топло време во земјава ќе се задржи до крајот на наредната недела, информира УХМР.

Во наредните денови ќе има пораст на дневната температура која ќе достигне до 32 степена. Минималната утринска температура ќе се спушти до пет степени.