Со автомобил удрено 12-годишно дете во Скопје – возачот избегал


Фото: Б. Грданоски

Возач со автомобил во текот на вчерашниот ден удри во дете во близина на студентскиот дом Гоце Делчев, по што го напушти местото на несреќата.

Се работи за 12-годишно момче, кое се здобило со полесни повреди во ногата.

Од СВР Скопје потврдија дека несреќата се случила на крстосница од улиците „Московска“ и „Женевска“, а случајот бил пријавен вчера во 15 часот.

Пешакот потоа бил пренесен на Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Полицијата извршила увид на местото и трага по возачот на автомобилот.