Снаа од Косово избегала со детето од Лојане

Во четвртокот, во 11.30 часот во СВР Куманово, С.Р.(49) од село Лојане, Липково, пријавила дека нејзината снаа А.С.(21) од Р.Косово, со привремен престој во Куманово, се оддалечила од семејната куќа, заедно со нејзиното двегодишно дете.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицата.