Смела мода- цел Холивуд на постоскаровската забава на „Венити феар“ (фото)


САД- „Оскар“ е најпрестижната филмска награда во Холивуд, а традиционалната постоскаровска забава на магазинот „Венити феар“ е забавата на годината и, секој сака да биде таму.

Хајди Клум

На ѕвездите им е подеднакво важно што ќе облечат на доделувањето на „Оскарите“ и на најголемата холивудска забава. Исто како и наградната церемонија, забавата на „Венити феар“ е во знакот на модата, и славните личности даваат сè од себе за да изгледаат најдобро.

Емили Ратајковски

Оскаровската ноќ беше заокружена со оваа традиционална екстраваганца во Беверли Хилс, која речиси секогаш е повозбудлива во однос на модата. Стилски, овoj настан е далеку поинтересен од црвениот килим пред прогласувањето на победниците.

Адам Левин и Бехати Принсло
Били Ајлиш
Кајли Џенер
Каја Гербер и Остин Батлер
Кара Делевињ
Карди Б и Офсет
Кејт Хадсон
Кендал Џенер
Кјара
Криси Тајген и Џон Леџенд
Миранда Кер
Мишел Јео
Ана де Армас
Ненси Пелоси
Оливија Вајлд
Рита Ора и Таика Ватити
Салма Хаек
Софи Тарнер и Џо Џонас
Софија Вергара
Хали Бери
Хантер Шејфер
Хејли Бибер
Џесика Алба
Џиџи Хадид
Шерон Стоун