Скопјанец починал во близина на објект во изградба


Скопјанец починал во близина на објект во изградба во Скопје. 

На 29.09.2022 во 11.27 часот во Полициската станица Гази Баба било пријавено дека во близина на објект во изградба на бул.„Киро Глигоров“ починал Р.А.(63) од Скопје.

Лекар од Итната медицинска помош констатирал смрт без видливи траги на насилство, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено за обдукција. Увид бил извршен, информираше МВР.