Скопјанец ги нападнал ќерката и сопругата во Аеродром


Министерството за внатрешни работи информираше дека вчера во 12.25 часот, полициски службеници од Полициската станица Аеродром го лишиле од слобода Ѓ.Р.(44) од Скопје, затоа што околу 11.00 часот во семејниот дом на подрачје на општина Аеродром во Скопје, по претходна расправија, физички ги нападнал својата 49-годишна сопруга и својата малолетна ќерка, а оштетил и дел од покуќнината.

 По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветна пријава.