Синот ја натепал мајката (70) во Аеродром


Фото: Б. Грданоски

Седумдесетгодишна жена од Скопје пријавила дека околу 16.30 часот во семејниот дом на подрачјето на општина Аеродром, била физички нападната од нејзиниот син Д.Ј.(47) од Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, извести МВР во дневниот билтен.