Синер го победи Руне и го однесе Ѓоковиќ во полуфинале

Јаник Синер со 2-1 во сетови го победи Холгер Руне, а тоа значеше дека Новак Ѓоковиќ се пласира меѓу четирите најдобри на завршниот турнир во Торино