Силјановска вапса јајца

 

Кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ за претседател, Гордана Силјановска – Давкова се пофали на својот фејсбук профил дека изутрина бојадисала јајца според традицијата која налага домаќинките да ги бојадисуваат првите три велигденски јајца на Велики четврток пред изгрејсонце.

„За многу години“, порача Силјановска.