Си-Ен-Ен: Кушнер и Меланија биле за признавање на поразот на Трамп, синовите Ерик и Доналд јуниор за оспорување на изборите

САД – Семејството на американскиот претседател во заминување Доналд Трамп е поделено околу прашањето дали треба да го признае поразот на претседателските избори.

Првата дама, Меланија и зетот Џеред Кушнер, го советувале да се помири со победата на Џо Бајден, додека синовите Ерик и Доналд Јуниор го поддржувале во напорите да продолжи да ги оспорува изборните резултати.

Џеред Кузнер, зет и советник на претседателот, се обидел внимателно да му предложи да го признае поразот на изборите, за Си-Ен-Ен потврдиле два независни извора.