Што му носи на вашиот знак сезоната на Близнаци од 22.5 до 21.06?


Планетите ќе бидат вознемирени во текот на мај, што ќе се одрази и особено на одредени хороскопски знаци.

Планетите се движат со голема брзина во текот на месецот што следи. Со ретрограден Плутон и полна месечина во Стрелец, време е за промени.

Астролошката прогноза може да ви помогне полесно да се справите со она што ве очекува, затоа внимателно прочитајте ја.

Еве го вашиот хороскоп за периодот од 22 мај до 21 јуни.

БЛИЗНАЦИ
Додека Меркур повторно се движи напред, време е да ја смените брзината, да достигнете сè што сте пропуштиле и да се вратите во борбата. Тоа е позната рутина, но овој пат поставувате подлабоки прашања за вашите мотиви. Не е доволно само да се победи играта; мора да има и нешто во него што вреди да се победи.

РАК
Љубовните врски секогаш се појавуваат во погрешни моменти. Овој период го ѕвони секое ѕвоно за тревога што го знаете во смисла на неочекуваност, непријатност и несоодветност, но животинските инстинкти обрнуваат малку внимание на работи како распоред или планови за кариера. Едноставниот факт е дека тоа што се случува и прави да се чувствувате поживи отколку што сте долго време. Оставете ги другите планови настрана некое време и искористете ги максимално.

ЛАВ
Ова е време кога се актуелизира потенцијалот за промени за кој се зборуваше на почетокот на годината. Од низа можни опции доаѓа краток список на веројатни исходи и дефинитивен резултат, сето тоа во рок од неколку дена. Сè е многу ненадејно и можеби не баш како што очекувавте. Не дозволувајте тоа да ве одврати.

ДЕВИЦА
Потрошивте повеќе од доволно време обидувајќи се да решите ситуација која никогаш нема да биде подобра. Сега можете да видите дека единствениот одговор е да започнете одново и да изградите нешто поинакво, понапредно и со потенцијал за иден раст. Ако луѓето инсистираат да се држат до минатото, немате друг избор освен да ги оставите зад себе.

ВАГА
Дозволивте вашите хоризонти да станат премногу тесни, чекорејќи по стабилен пат кон предвидлива иднина. Вие заслужувате подобро од тоа – и овој месец ќе ви даде поглед на многу поинаква иднина, полна со живот и движење. Си велиш: Да се ​​живее вака е невозможно. Зошто? Ако те повикува толку силно, зошто веќе не го правиш тоа?

СКОРПИЈА
Кога на почетокот на годината ве погодија големи промени, немаше многу што можете да направите за нив. Сега, бидејќи планетите заземаат поповолни позиции, можете правилно да се справите со ситуацијата. Потпрете се на работите што ги сакате и заобиколете ги работите што не ги сакате. Разговарајте, преговарајте и склучувајте договори. Ќе биде напорна работа, но наскоро ќе почнете да правите вистински напредок.

Знаете што треба да правите, но не знаете како, поради што сè уште не сте ни почнале. Овој месец ви го прикажува целото сценарио од поинаков агол, таков што досега не сте го виделе – и тоа е вистински момент на просветлување. Ова ве тера да сакате веднаш да одите на работа наместо да барате изговори за тоа. Се вративте на своето старо јас: енергични, љубопитни, поставувате прашања, наоѓате одговори.

ЈАРЕЦ
Понекогаш сте бавни да ги разберете пораките што ви се даваат, особено ако нивната содржина е повеќе емотивна отколку практична. Има некој што уживате да го гледате во моментот, но изгледа не сте сфатиле дека меѓу вас се создава врска. Планетите ќе создадат најмалку три моменти на романтичен потенцијал во наредните недели.

ВОДОЛИЈА
Иако можеби сте спремни да направите мали отстапки за да им угодите на другите луѓе или да се повлечете за да оставите некој друг прв да си оди, постојат одредени длабоки принципи од кои нема да се откажете. Можеби ќе ве фрлат во оган овој месец, но ќе знаете и како да возвратите. Она што следи ќе бара внимателно управување, но се ќе биде добро на крајот.

РИБИ
Сè уште го имате Марс во вашиот знак неколку дена, а тоа ќе ви помогне да направите спектакуларен напор во последен момент со подеднакво неверојатен резултат. Кога ќе погледнете наназад подоцна, ќе се запрашате како сте го направиле тоа. Нема да можете да го повторите ова – ова е веројатно затоа што планетарното порамнување што ви помогна нема да се повтори со години.

ОВЕН
Неодамна сте принудени да се соочите со нешто или со некој за кој се обидувате да не размислувате. Нема да биде лесно, но можете да се утешите знаејќи дека ова е последен пат да се справите со овој конкретен проблем. Сега припаѓа во вашето минато, затоа оставете го таму. Новите и позитивни планетарни влијанија веќе ве водат кон нешто подобро.

БИК
Вашиот најголем проблем е што откако ќе најдете удобно место, сакате да останете таму. Со вашиот владетел Венера во вашиот знак во поголемиот дел од овој месец, животот ќе се чувствува добро сега. Но, ова е годината во која треба да продолжите понатаму и да пронајдете нова насока за себе, се сеќавате? Не губете од вид кон што се стремите.