Шопинг лудило во Рамстор Мол на Garage Sale – погледнете како изгледаше првиот ден (видео)


Вчера започна најголемиот традиционален шопинг настан во градот, Garage Sale во Ramstore Мall. На првиот ден од Garage Sale посетителите имаа можност да искористат вистинска распродажба, многу попусти и да ги одберат омилените производи од големиот асортиман кој го нудат сите продажни објекти во Рамстор Мол.

Можноста да пазаруваат со попусти кои достигнуваат до -70% во своите омилени продавници беше една од причините за многубројните посетителите на првиот ден од неверојатната распродажба во Рамстор Мол.

Можноста први да ги искористат огромните попусти и да купуваат од големата и богата понуда на разни производи, направи Рамстор Мол да биде вистинско место за шопинг како и една од причините за многубројните посетители на првиот ден од неверојатната распродажба да уживаат во богатата програма специјално организирана за овој настан пропратена со многу музика, забава, освежителни пијалоци и коктели, бројни акции и изненадувања од продажните објекти во Рамстор Мол.

Забавата трае и следните денови, па затоа не ја пропуштајте можноста да ги искористите големите попусти и неверојатната распродажба во Рамстор Мол која трае до 17 Август.

 

Дел од понудата на намалените производи може да ги најдете на следниот ЛИНК