Шон Пен тајно се ожени по трет пат

САД- Шон Пен и девојката Леила Џорџ се чини дека го направија следниот чекор во нивната врска.

Актерот, кој овој месец наполни 60 години, а актерката (28) се венчаа, според нивната пријателка, филантропот Ирена Медавој.

LOS ANGELES, CALIFORNIA – MARCH 08: Sean Penn (L) and Leila George arrive at the “Meet Me In Australia” event benefiting Australia Wildfire Relief Efforts at Los Angeles Zoo on March 08, 2020 in Los Angeles, California. (Photo by Kevin Winter/Getty Images)

„Ние сме многу среќни што @leilageorge #seanpenn се земаа. Те сакаме “, напиша Медавој во славниот пост на социјалните мрежи во петокот, заедно со слајдшоу на слики, вклучувајќи и фотографија на која се гледа синиот прстен на актерката, како и пар златни прстени што ги носи двојката.

Росана Аркет исто така им посака добро на двојката во делот за коментари, додека Џош Бролин одговори со серија на емотикони со срце.

Бракот на двојката доаѓа само неколку дена откако беа забележани во Лос Анџелес, на вечера со 26-годишниот син на актерот, Хопер.

Двојката, која се дружи од 2016 година, делат посветеност кон филантропија.

Пен и Џорџ беа забележани заедно во април, помагајќи им на доброволците на местото за тестирање на коронавирус-тест во Лос Анџелес, а во март тие направија ретка појава заедно додека присуствуваа на прибирање финансиски средства, за заштита на животинскиот свет во Австралија, по разорните пожари.

Пен ја прекина врска со Оскаровката Шарлиз Терон во 2015. Беше во брак со актерката Робин Врајт од 1996-2010 и со Мадона од 1985-1989 година.

Со Врајт делат две деца: ќерката Дилан (28) и синот Хопер.