(Video) Shkëndija mposht Vardarin, siguron titullin

Shkëndija ka mposhtur Vardarin me rezultatin 2-3 në xhiron e 28’të të Ligës së Maqedonisëm dhe me këtë ajo ka siguruar titullin kampion, pasi që është vetëm një pikë larg larg titullit. Golëshënues për Shkëndijën ishin Ibrahimi i cili shënoi dy gola dhe Musliu (1), ndërsa për Vardarin shënuan Kolevski dhe Blazevski.

Pas 28 xhirove, Shkëndija pozicionohet në vendin e parë me 72 pikë, kurse Vardari në vendin e dytë me 49 pikë.