Се урна авион на Хаваи, загинаа сите патници и членови на екипажот

Девет лица загинаа во авионска несреќа што се случи ноќеска на Хаваи, јави „Фокс Њуз“.
Мал двомоторен авион од типот „Кингeр“ се урнал во близина на аеродромот Дилингам на островот Оаху, по што се запалил и целосно изгорел.
Хавајското Министерство за транспорт објави дека загинале сите патници и членови на екипажот