Се степале двајца лекари од Куманово

Лекар во Интерното одделение во Болницата во Куманово бил физички нападнат од негов колега.

– На 26.9.2020 во 9.07 часот во СВР Куманово, лекар во Интерно одделение при болницата во Куманово пријавил дека бил физички нападнат од негов колега, соопшти МВР.

Во координација со јавен обвинител се преземаат мерки за расчистување на случајот.