Се разделија Ким Кардашијан и Пит Дејвидсон


САД- Ким Кардашијан (41) и Пит Дејвидсон (28) по 9 месеци раскинаа, може да потврди Yahoo Entertainment. Извор близок до двојката  нагласува дека разделбата била пријателска и се случила претходно оваа недела.

„И двајцата се навистина зафатени, што одигра фактор за раскинувањето“, споделува втор инсајдер. „Нема драма“.

Е! Вести први го пријавија раскинувањето. Упатените велат дека поранешната двојка има „многу љубов и почит еден за друг“, но дека далечината и нивните напорни распореди „го направија навистина тешко одржувањето на врската“.

Дејвидсон моментално работи во Австралија. Кардашијан живее во областа Лос Анџелес со неа и четирите деца на Канје Вест: Норт, 9, Сент, 6, Чикаго, 4 и Псалм, 3. Ова беше прва врска на реалити ѕвездата по нејзиниот развод. Основачот на Skims и West се разделија во февруари 2021 година; сепак, одвоила време пред да скокне во базенот за запознавање.

„Порано бев разведена и тоа е исклучително тешко. Би рекол дека разводот со деца е сосема друга болка“, рече ѕвездата на Кардашијан, која беше трипати мажена, на подкастот Making Space With Hoda Kotb. „Тоа не беше брза одлука.

„Мислам дека, знаете, понекогаш работите се случуваат кога најмалку очекувате. Тоа беше последното нешто што навистина го планирав“, изјави Кардашијан за Kotb. „И така, кога се случи, бевме некако, како: „О, Боже мој, не планирав за ова. и многу повеќе забавно. Понекогаш едноставно не можете да испланирате сè“.

Кардашијан првпат се сретна со комичарот на Мет Гала, но дури кога таа беше водителка на Saturday Night Live во октомври, летаа искри кога се бакнуваа за време на скеч. Таа го направи првиот потег за да допре до него.

Дејвидсон и Кардашијан не ја криеја својата врска, шетајќи заедно на црвениот тепих на големи настани како вечерата на дописниците од Белата куќа и Мет Гала .  Таа отворено зборуваше за нивната врска во нејзиното реално шоу Хулу и актерот поминуваше време со нејзините деца.

Вест, кој штотуку го загуби својот петти адвокат за развод, не беше среќен поради новата романса на неговата отуѓена сопруга. Раперот со недели јавно го шутираше Дејвидсон. Во спотот на раперот за „Eazy“ беше прикажан цртан филм кој Дејвидсон беше киднапиран и жив закопан. Разводот на Кардашијан и Вест допрва треба да биде финализиран.