Се приведува Катица Јанева

Фото: Б. Грданоски

Голем број полицајци го опколија домот и ја затворија улицата во скопската населба Козле каде живее Катица Јанева, јавува Телма.

Како што дознава телевизијата во тек е приведување на специјалната обинителка која вчера даваше исказ пред Обвинителството за случајот „Рекет“.