Се одложи судењето за „Тортура“, не дојде судијката

Фото: Б. Грданоски

Судијката Александра Ристеска, не дојде на рочиште, по што се одложи денешното рочиште за случајот „Тортура“ каде првообвинет е поранешниот директорот на УБК, Сашо Мијалков.

На денешното рочиште требаше да сведочат петмина сведоци меѓу кои и бизнисменот Орце Камчев и Оливера Трајковска.