Сѐ им оди од раце: Овие знаци се родени под среќна ѕвезда


Некои луѓе едноставно имаат повеќе среќа во животот од другите, а тоа некако е поврзано со хороскопот.

Во продолжение дознајте кои знаци се родени под среќна ѕвезда, а кон кои животот не е многу љубезен.

Овен
Иако владејачката планета на Овен е Марс, кој е бог на војната, тоа не значи дека тие го поминуваат својот живот во борба. Всушност, луѓето од Овен се предодредени да ја добијат секоја битка. Тие се паметни, мотивирани и разумни, па се чини дека нивната среќа е повеќе одраз на нивната силна личност отколку што доаѓа како благослов од ѕвездите.

Бик
Се чини дека животот секогаш ги чека некое изненадување зад аголот. Иако сигурно се чувствуваат несреќни, самиот факт што се уште се тука, што ги преживеале и ги надминале сите тешкотии што им ги донел животот, е доказ дека не им треба среќа – само многу разум и снаодливост, а со тоа и тие ќе успее да ги надмине сите животни неволји.

Близнаци
Близнаците не се едни од среќните. Всушност, нивниот живот е исполнет со бескрајни предизвици и препреки и затоа среќата е чувството по кое копнеат. Сепак, добрата вест е дека нивната желба и страст за знаење ги одведува подалеку од точката каде што би ги однела само среќата. Кој има потреба од среќа кога имаш толку чист ум?

Рак
Тоа е еден од ретките знаци што е навистина благословен. Иако нивниот пат секогаш ќе биде поплочен со предизвици, тие имаат вродено чувство за насока и вредности – кое благодарение на нивните среќни ѕвезди секогаш успева да ги насочи во вистинската насока.

Лав
Тие се многу мудри и решителни, па не мора да се грижат дали среќата ќе ги следи или не. Нивниот живот е како глина, а тие се скулптори, подготвени да ја обликуваат својата судбина во што сакаат. Заборавете на детелините со четири листа, тие се на возачкото седиште и можат да добијат сè што ќе посакаат со свои напори.

Девица
Среќата отсекогаш била надвор од нивна моќ и веројатно се навикнати на тоа чувство на разочарување. Иако можеби изгледа неправедно што нивните животи се потешки од другите, постои причина за нивниот недостаток на среќа – Девиците ги имаат најсилните раменици во Зодијакот. Тука сте за да искусите тешкотии и да научите да се справувате со нив, а потоа да му покажете на светот што е потребно за да ги надмине. На тој начин вие сте личност од која другите учат и многумина се среќни што ве познаваат.

Вага
Не е тајна дека тие се вечни оптимисти, а животот често оди токму онака како што сака Вагите. Ако некогаш сте се запрашале како е тоа што секогаш „излетувате“ кога имате лош ден, сето тоа е поврзано со вашата перцепција. Заблагодарете се на вашата владејачка планета Венера што ја гледа чашата полуполна, што прави да се чувствувате прилично среќни во животот.

Скорпија
Иако имаат тенденција да ги забележуваат негативните работи во животот, вистината е дека тие всушност се прилично среќни. Кога ќе вложат макар и малку труд за тоа што го сакаат, животот им го дава тоа. Многумина не можат да управуваат со „својот брод“ толку брзо и лесно како што прават и затоа можат да се сметаат себеси за прилично среќни.

Стрелец
Честитки, ако сте Стрелец, тогаш сте еден од најсреќните знаци во целиот Зодијак. Вашиот владетел е Јупитер, планетата на среќата – така што е како да ви сервираат лимонада ако животот навистина ви фрли лимони. Тоа не значи дека нема да има предизвикувачки времиња, но значи дека никогаш нема да останете без решенија.

Јарец
Иако нивниот знак е окарактеризиран како лидер во Зодијакот и тие се првите кои се соочуваат со препреки и тешкотии, а потоа ги отстрануваат за другите, тие ќе сфатат дека секогаш се способни да го направат тоа со релативно лесно. Сè додека тие се ментално и емоционално вклучени во сè што прават, ќе имате доволно среќа да ги видите како ја постигнуваат својата цел.

Водолија
Водолиите заслужуваат голема, топла прегратка – затоа што да се разбереме, тие го исцртуваат краткиот крај на стапот кога е среќата во прашање. Иако животот никогаш не бил праведен кон нив, тие отсекогаш успевале да ги држат главите над вода, дури и кога се чинело дека може да се удават со сета лоша среќа што ќе им се случи.

Риби
Среќната планета Јупитер некогаш владеела со вашиот знак. Иако Нептун, планетата на инспирацијата и психичките способности, е актуелниот владетел на Рибите, планетата Јупитер, како одамна изгубен татко, сè уште има влијание врз вас. Тоа значи дека вие не само што сте среќни, туку имате и две планети кои го водат вашиот живот кон среќата.