Сатен, кристали и пердуви- Џенифер Лопез со своја колекција на чевли за црвениот килим (галерија)


САД-  Суперѕвездата со претприемачки дух Џенифер Лопез  се здружи со Revolve на нова палета на чевли подготвени за црвен килим која штотуку се појавија на интернет – и речиси сè чини нешто помалку од 200 долари. Колекцијата JLo Jennifer Lopez x Revolve од 16 парчиња (145 до 275 долари) е прва од трите линии, и се состои од скулптурни потпетици на платформата до небо , чизми украсени со кристали, папучи со пердуви, сандали со метални ремени, мрежести чизми и други модели од велур, сатен, кожа, и со животински принт.

„Џенифер Лопез е икона на поп културата и инспирација за милиони луѓе ширум светот, така што немаше прашање да се направи ексклузивна соработка со нејзината линија, JLO Џенифер Лопез“, вели шефот на брендот на Revolve, Раиса Џерона во соопштението. Соработката ја продолжува традицијата на e-tailer на партнерство со дизајнери сакани од Холивуд, вклучувајќи ги Мајкл Костело, Питер Дандас, Аманда Упричард и куќата на Харлоу на Никол Ричи 1960 година.

Неодамна именувана за глобален амбасадор на италијанската линија за долна облека Intimissimi, основачот на J Lo Beauty го започна своето претприемачко патување во 2002 година со нејзиниот прв мирис, Glow by JLo, проследен со модна етикета, линија на обувки со DSW и нејзиниот истоимен бренд за нега на кожа.