Сара Џесика Паркер е новата кралица на модните додатоци – за коса, чевли и накит


Сара Џесика Паркер е позната по многу нешта, а еден од нив е нејзиниот ултра гламурозен, безвременски стил. Сега, таа им го носи својот потпис талент и раскош на обожавателите преку нејзиниот најнов дизајнерски потфат.

Добитничката на Еми, 58-годишната актерка и нејзината истоимена линија на обувки SJP од Сара Џесика Паркер се здружија со Леле Садуги за да создадат шарена колекција додатоци.

 

Составена од 27 парчиња, линијата има 12 дизајни на штипки за чевли – кои се разликуваат од цветни силуети до шик хардвер – како и соодветни обетки, ленти за глава и брошеви. Има и прекрасен прстен од бисер кој може да се комбинира со штипката за чевли од истиот украс.

Плус, за сите љубители на Паркеровиот балетско подигање (усовршено со нејзината долгогодишна фризура Серж Нормант) од есенската гала во Њујорк 2023 минатиот месец, има избор на украси за чевли со машна – вклучително и црна мониста направена од грозрне, омилениот материјал на Паркер. Според Normant – и шноли за коса да одат со нив.

Целиот асортиман се продава за помалку од 200 долари, а цените се движат од 65 до 150 долари. Колаборативните артикли сега им се достапни на купувачите онлајн преку веб-страниците Lele Sadoughi и SJP од Сара Џесика Паркер. Производите се исто така складирани во продавницата Леле Садоги во Њујорк, која е соседна со тули и малтер на Паркерс SJP Collection на улицата Бликер.

„Леле и јас сме воодушевени што конечно ќе ја претставиме нашата соработка, токму на време за празниците“, изјави Паркер ексклузивно за PEOPLE. „Работевме напорно на секој додаток за да бидеме сигурни дека тие се одраз на нас двајцата, на двата наши брендови и што е најважно, на нашите посветени клиенти. Се надеваме дека ова се парчиња што ги сакаат и посакуваат исто како и ние“.

Модниот човек Лиза „Леле“ Садоги, основач на нејзиниот истоимен бренд, се согласува. По години на барање да се прошири во просторот за чевли, дизајнерката не можеше да смисли подобра личност – и бренд – од Паркер и нејзиниот тим за да се продолжи процесот.

„Со години размислувам за создавање штипки за чевли и правев различни прототипови низ годишните времиња. Кога SJP ни пријде, бев воодушевена што почнав да размислувам и да создавам совршени клипови за нејзините чевли“, сподели Садоги во изјавата.

Нејзината мисија? „Да се облече личноста која сака да станува и да меша предмети за да направи неверојатен аутфит“.