Санкционирани 478 лица за неносење заштитна маска во изминатото деноноќие

Фото: Б. Грданоски

Во текот на изминатото деноноќие полицијата на територијата на државата регистрирала 478 прекршувања на мерката за неносење лична заштита на лицето за заштита од коронавирусот.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со КОВИД-19.