Сакам да се мажам и да имам уште деца, вели Адел


 

Англија– Адел се чувствува среќна во љубов со момчето Рич Пол. Додека позираше за  насловната страница на изданието на ELLE од октомври 2022 година, 34-годишната поп-ѕвезда се отвори за вљубувањето во Пол (40) и нивната врска денес.

“Никогаш не сум била вака заљубена. Опседната сум со него”, изјавила Адел за списанието во интервју објавено во понеделникот.

На прашањето од ELLE дали некогаш би сакала повторно да се омажи, по разводот од поранешниот Сајмон Конецки во 2019 година – со кој го дели 9-годишниот син Анџело – ѕвездата одговори: „Да, апсолутно“.

„Дефинитивно сакам уште деца“, објаснила Адел. „Јас сум домаќинка и сум матријарх, а стабилниот живот ми помага со мојата музика. Но, во моментов, сè што имам во мојот мозок е [мојата претстојна резиденција во Лас Вегас]. “

Адел и Пол првпат беа видени заедно јавно на НБА натпревар во јули 2021 година. Откако беа забележани на теренот, извор потврди за PEOPLE дека уметникот се забавувал со спортскиот агент „неколку месеци“.

Следната година, во февруари, Адел поттикна гласини за свршувачка бидејќи беше забележана како носи дијамантски прстен на прстенот додека присуствуваше на BRIT наградите.

Истиот месец, и додека беше на шоуто на Греам Нортон, пејачката на „Someone Like You” се плашеше за гласините за свршувачка кога телевизиската водителка го посочи огромниот дијамант што го носеше. „Сепак е прекрасен, нели?

Во нејзиното интервју за ELLE, Адел повторно се осврна на гласините за свршувачката, велејќи низ смеа: „Па! Па, јас не сум мажена“.

“Јас не сум мажена, таа нагласи кога дополнително беше притисната за статусот на нејзината врска. “Јас сум само во loooove! Среќен сум како што некогаш ќе бидам. Можеби и бидам мажена.”

Во последователниот разговор со ELLE, 15-кратната добитничка на Греми , сепак, појасни: „Не сум свршена. Само сакам накит од висока класа, момче!“

Интервјуто доаѓа еден месец откако Адел и Пол беа забележани на одмор во Порто Черво, Италија.

Пејачката на „Rolling in the Deep“ беше видена како ужива на сонце во лелеав, повеќебоен фустан и големи очила за сонце, додека Пол носеше бел, розов, сино и портокалов џемпер со бели панталони и авијатичарски нијанси.

Во нејзиниот разговор со ELLE, Адел рече дека му кажала на Пол дека отсекогаш сакала да отпатува на некој од италијанските острови, но била загрижена да не налета на папараците таму.

„Тој рече: „Ќе дозволиш тоа да те спречи да одиш на местото каде што најмногу сакаш да одиш на одмор? “ се присети таа . „Тој вели: „За една фотографија, што е најлошото што може да се случи? “

Октомвриското издание на ELLE е во продажба од 1 септември.