Сајмон Кауел се повредил додека тестирал електричен велосипед

САД (АП) – Сајмон Кауел (60) го повредил грбот додека го тестирал својот нов електричен велосипед во неговиот дом во Калифорнија.

Се очекува Кауел да биде опериран, според портпаролот на шоубизнис магнатот. Кауел паднал од велосипедот додека бил во дворот со семејството во неговата куќа во Малибу. Тој бил однесен во болница и се вели дека е под набљудување и се чувствува добро.

Кауел е продуцент на талентот шоуто „America’s Got Talent“ и е судија во емисијата. Тој, исто така, беше судија на британскиот„ Имам талент “,„ Х-фактор “и„ Американски идол “.