Сафет Бишевац позитивен на Ковид-19

?

Сафет Бишевац, кандидат за пратеник од листата на опозициската партија, на Фејсбук објави дека е позитивен на корона вирусот.

Во објавата тој истакува дека и покрај максималното почитување на мерките, тој е позитивен на Ковид-19 и дека заедно со семејството ќе биде во изолација.

„Се чувствувам одлично, засега немам никакви проблеми. Заедно со семејството во наредниот период ќе бидеме во излолација и под надзор на матичниот лекар, напиша Бишевац.

Pocituvani prijateli,Testiranjeto pokaza deka sum POZITIVEN na Covid-19.. Za zal , nestata ponekogas se slucuvaat i…

Posted by Safet Bisevac on Сабота, 04 јули 2020