Ројс се извини за дебаклот во Минхен

Капитенот на Борусија Дортмунд, Марко Ројс, се извини за дебаклот, кој фудбалерите на тимот го претрпеа во Минхен против Баерн во натпревар од Бундеслигата.

Борусија, којa вчера загуби со 5:0 на „Алијанц Арена“, веќе заостанува поен од Баерн Минхен во пласманот во Германија.

– Во име на тимот, би сакал да им се извинам на сите фанови кои нè поддржаа во Минхен. Моравме да покажеме повеќе карактер. Ова е разочарувачки ден, изјави Марко Ројс по дербито во саботата вечер.