Роберт Патинсон со софистициран изглед во новата кампања на Диор


Роберт Патинсон не е обичен татко, тој е кул татко.

Актерот (37) ја покажа својата нова Dadcore естетика во најновата кампања Dior Icons, која беше претставена во средата, на 10 април , прифаќајќи ниво на удобност што може само да се претпостави дека го прифаќа во неговата ера како татко за прв пат.

„Приземни и софистицирани, кадрите ја откриваат префинетоста на благородните материјали и уникатните кроеви на овие исклучителни модели“, се вели во соопштението за печатот од Диор. „Во декор кој свети со бледи нијанси, актерот носи широки панталони и долги структурирани палта. Различните силуети, исто така, содржат џемпери од кашмир, кошули од мешавина од свила и јакни во облик на Харингтон“.

Кампањата доаѓа само неколку дена откако актерот од Бетмен и неговата свршеница Суки Вотерхаус (32) го објавија доаѓањето на нивното прво дете, машко бебе.

Двојката навидум го потврди доаѓањето на своето бебе во вторник, на 26 март, кога на фотографиите објавени од Дејли Мејл, тие беа забележани како туркаат розова количка на прошетка во Лос Анџелес.

Во вторникот на 9 април, Патинсон го направи своето прво појавување на црвениот тепих откако стана татко. Ѕвездата на Twilight носеше сив костум на Диор додека присуствуваше на „The Big Picture“ на Warner Bros Pictures, специјална презентација за време на CinemaCon. Тој се фотографираше со Бонг Џун Хо, режисерот на неговиот претстоен филм Мики 17.

Патинсон и Вотерхаус, кои глумеа во популарната серија на Amazon Prime од 2023 година, Дејзи Џонс и шесте, се заедно повеќе од пет години.