Ричи Самбора прозборе зошто го напушти „Бон Џови“: Ѝ требав на ќерка ми

САД- Отворајќи се за неговата контроверзна одлука да го напушти легендарниот рок-бенд, Бон Џови, во 2013 година -легендарниот гитарист рече дека „не жали“ што на крајот го стави својот однос со ќерката Ава, која сега има 23 години, пред сè друго.

“Очигледно, тоа не беше популарна одлука, но немав избор . Имав многу  работи да завршам околу [мојот личен живот]”, изјави Самбора(61) за „Пипл“ преку Зум од неговиот дом во Калабасас, Калифорнија.

“Поминавме многу работи заедно. Тоа беше време на психолошко одржување за семејството”.Знаете, јас не сум ангел. Но, сфатив дека на Ава и требаше да бидам во тој момент. Семејството мораше да биде на прво место и тоа се случи”.

Самбора, кој ја надмина зависноста од лекови против болки и преголемата зависност од алкохол и беше на рехабилитација во 2007 и 2011 година, вели дека неговиот начинот на живот диктиран од шоубизнисот на крајот оставил последици.

„Кога ќе погледнам наназад и ќе започнам да ги набројувам турнеите … 18 и пол месеци да се биде на пат, во 52 земји“, вели тој. “Како да е, леле. Беше навистина време за пауза. Го сторивме тоа 14 пати во период од 31 година”.

Додека одеше на турнеја со Бон Џови, Самбора рутински леташе дома за брзи посети отколку да остане таму.

„Сакам да бидам татко повеќе од сè“, вели Самбора за неговата врска со Ава, чија мајка е легендарната ТВ-актерка Хедер Локлир (59). „Среќа што заработував доволно пари за да можам да имам приватен авион, и да го видам моето дете дури и да беше само за еден ден. Ако беше Ноќта на вештерките, тоа беше бум, дома “.

Гледајќи наназад, Ава вели дека тие гестови и значеле сè.

„Тој се појавуваше на секој рецитал во кој танцував и на сите мои училишни настапи, без оглед колку требаше да патува. Дури леташе од Австралија за да ме изненади на танцот на таткото и ќерката.

Откако продолжи да живее во нормален живот во Калифорнија, вели Самбора, неговата врска со Ава се продлабочи.

„Имам среќа да имам неверојатна врска со ќерка ми“, вели Самбора, кој уживаше да ги надгледува состаноците во задниот двор за да може да „внимава“ кои се нејзините пријатели. Возењето на неговата ќерка до и од средно училиште секое утро беше кога тие навистина се поврзаа.

” Отсекогаш сме имале многу отворена врска. Јас само реков: ‘Еј, можеш да ми кажеш што било. Ќе бидам на твоја страна “. Донесов дете на овој свет “, вели тој,„ и не го сфаќам тоа лесно “.

По дипломирањето на Лојола Меримаунт во мај, Ава се подготвува за постдипломски студии.

„Јас сум многу, многу горд на неа и на начинот на кој се покажа“, вели Самбора. “Таа е неверојатна млада жена со светла иднина. Само што е посветена на тоа да биде добра личност. И таа е.”