Резултати од второто квалификациско коло во Лигата на шампионите

Седум реванш натпревари од второто квалификациско коло од Лигата на шампионите се одиграа вчера, 30 јули.

Дербито меѓу Базел и ПСВ Ајндховен заврши со победа од 2:1 на домашните, што му овозможи на швајцарскиот тим да оди во следната фаза поради повеќе голови на гостински терен

ЛШ, втора квалификациска рунда, реванш натпревари:

Номе Калју – Селтик 0:1 (0:1)
* Селтик се пласира понатаму со вкупен резултат од 7:0

АПОЕЛ – Сутјеска 3:0 (2-0)
* АПОЕЛ се пласира понатаму со вкупен резултат од 4: 0

Макаби (Тел Авив) – ЧФР Клуж 2:2 (1:2)
* ЦФР Клуж се пласира понатаму со вкупен резултат од 3:2

Базел – ПСВ Ајндховен 2:1 (1:1)
* Базел се пласира понатаму со вкупен резултат од 4: 4 поради повеќе голови на гостински терен

Олимпијакос – Викторија (Плзен) 4:0 (0:0)
* Олимпијакос се пласира понатаму со вкупен резултат од 4:0

Динамо (Загреб) – Сабуртало 3:0 (0:0)
* Динамо се пласира понатаму со вкупен резултат од 5: 0

Ла Валета – Ференцварош 1:1 (1:0)
* Ференцварош се пласира понатаму со вкупен резултат од 4:2.