Републиканскиот сенатор Мит Ромни му ја честиташе победата на Бајден

Сенаторот Мит Ромни, републиканец од Јута и кандидат за претседател на Републиканците за 2012 година и неговата сопруга попладнево упатија честитки до избраниот претседател Џо Бајден

„Ен и јас им упатуваме честитки на новоизбраниот претседател Џо Бајден и на новоизбраната потпретседателка Камала Харис. И двајцата ги познаваме како луѓе со добра волја и восхитувачки карактер. Се молиме Бог да ги благослови во деновите и годините што следат”, напиша Ромни на Твитер.