Рекордни 1.328 новозаразени во Србија, починаа петмина

Според последните информации во соседна Србија денеска се забележани 1.328 новозаразени, а починаа пет пациенти.

Тестирани биле 9.690 лица.

На респиратор се 39 заболени пациенти.