Речиси 1.500 новозаразени во Србија, починаа шест пациенти

 

Според последните информации од Србија денеска се забележани 1.449 нови случаи со корона вирус.

Починаа шест пациенти од последиците на Ковид-19.

Тестирани биле 6.539 лица, а на респиратор се 52 пациенти.