Реал Мадрид ја забележа својата прва победа сезонава

Реал Мадрид победи против Селта со 3:1 на гостувањето на „Балаидос“ во првото коло од шпанската Ла Лига.

Головите за „кралевите“ ги постигнаа Карим Бензема (12), Тони Крос (61) и резервата Лукас Васкез (80), а во последната минута Лосада постигна почесен погодок.

Тимот од Мадрид играше повеќе од половина час со човек помалку откако Лука Модриќ доби директен црвен картон за остар влез против Денис Суарез.