Рак, Лав и Девица – голем годишен љубовен хороскоп за 2023 година


Годишен љубовен хороскоп за Рак, Лав и Девица – одлична астро прогноза открива какви романтични искри ве очекуваат!

Голем годишен љубовен хороскоп за 2023 година за првите три знаци од зодијакот – Рак, Лав и Девица!

РАК

Венера е сојузник на Ракот и ќе биде корисна од почетокот на годината. Ќе бидете полни со среќа на суптилен и интензивен начин. Нема да чувствувате дека времето минува бидејќи целото ваше внимание е насочено кон вашата врска. Ако сакате да започнете долга врска, ги имате сите шанси да успеете! И ако сакате само да се забавувате, запрашајте се дали е најдобро време да го направите тоа. Со текот на времето, треба сериозно да размислите за реорганизација и наоѓање стабилност во љубовниот живот, особено ако не сте задоволни со моменталната ситуација. Доколку преферирате да живеете во слободна заедница, можно е оваа година да се предомислите и да посакате сериозна врска, можеби дури и брак. Научете да ги следите вашите интереси и потребите на вашето срце!

Според љубовниот хороскоп за Рак за 2023 година, во втората половина од годината ќе запознаете шармантна личност, но во моментов можеби нема да ја сфатите важноста на оваа средба. После ова, работите ќе се развиваат брзо. Можно е да бидете заљубени во личност со радосен дух кој шири позитивна енергија.

Така ќе сретнете некој со кој ќе можете да имате интересни дискусии на интелектуално ниво. Почнувајќи од овие пријателски разговори, работите ќе се развиваат на суптилен начин кон подлабоки чувства. Не занемарувајте ситни детали во односите со спротивниот пол. Цвет, мал подарок, сувенир од патување, разгледница, повик во вистински момент – сите овие ситници можат да ја зајакнат врската или да влијаат на текот на настаните во насоката во која сакате.

ЛАВ

Ако барате љубов во првите месеци од 2023 година, љубовта ќе влезе во вашиот живот како вистинска бура, иако поради некоја причина сте решиле да ги затворите портите на вашето срце. Под влијание на Венера, Лавот неочекувано ќе се заљуби на прв поглед: врската на далечина одеднаш може да стане страсна, Лавовите ќе имаат извонреден состанок на автентично место. Можни се изјави на љубов од некој што го гледате секој ден, но не сте го забележале до сега. Сепак, оваа бура може трајно да ги промени животите на Лавовите, а љубовните искри ќе бидат долготрајни. Осамените Лавови ќе се трудат да најдат некој кој е подготвен за семеен живот и сериозна врска, под влијание на Меркур, кој е добро позициониран во вашата родна карта.

Може да изгледате премногу рационално и нималку сентиментално. Но, всушност, вашиот реален став може да се покаже како корисен за вас како што поминува времето, особено во летните месеци. Следната година ги прекинувате токсичните врски, оставете ја љубомората зад себе. Пријателството може беспрекорно да се трансформира, кога ќе помине првата половина на 2023 година и ќе сфатите дека сте заљубени!

Ако вашето срце веќе чука за некој друг, поминувате низ тежок период. За луѓето во врска или брак, краткото патување ќе биде како нов меден месец. Според љубовниот хороскоп за Лав 2023 година, во последниот дел од годината важна улога ќе има страста, со многу подеми и падови, повеќе или помалку болни. Ќе мора да се борите, но ако успеете, ќе живеете прекрасна љубовна приказна.

ДЕВИЦА

На почетокот на 2023 година, Девиците кои се во врска може да се соочат со предизвици. Ќе се двоумите да направите избор кој ви изгледа важен. Меѓутоа, ако сериозно размислите за овој избор, ќе ви изгледа очигледно и неизбежно. Во секој случај, треба да разговарате за ова со вашиот партнер. Астролозите истакнуваат дека до крајот на 2023 година ќе имате прекрасна љубовна авантура или прекрасно обединување. Дотогаш ќе бидете убедени дека љубовта може да ви донесе вистинско задоволство.

Поради некои неверојатни астрални влијанија, ќе имате голема моќ на заведување и немате проблем да освоите некои срца додека се приближувате до средината на годината. Можеби ќе ве интересираат повеќе сексуалните аспекти на вашите врски, а тоа би можело да ја зголеми страста во вашата врска со партнерот. Доколку успеете да ја контролирате оваа слабост, ве очекува период полн со изненадувања.

За осамените Девици, втората половина на 2023 година ќе донесе несекојдневна средба. Овој пат, не се обидувајте да го искористите своето расудување или внимателно да ја оценувате оваа личност за да откриете дали е вистинска за вас. Вашиот избор е веќе направен! Осамените ќе уживаат во многу заплеткувања. Од друга страна, повеќето од овие романтични состаноци често ќе се одвиваат на необичен начин на најромантичните места.

Во последниот дел од годината ќе успеете да ги надминете сите табуа и забрани и љубовниот живот ќе го живеете онака како што сакате, целосно игнорирајќи ги сите озборувања. За Девиците кои веќе имаат некого во животот, нивниот партнер деновиве ќе им приреди изненадување за паметење.