Пукање во Бар, убиен член на криминална група

Полицијата го блокираше градот и трага по еден или повеќе сторители


Припадник на организирана криминална група е убиен утрово во престрелка во Бар, за „Вијести.ме“ неофицијално потврдија од полициската управа. Според полицијата убиен е Еднод Мустафа. 

Едмонд Мустафа од претходно апсење

Полицијата го блокираше градот и трага по еден или повеќе сторители.

Локалните медиуми јавија дека напаѓачот побегнал со мотор, откако пукал во млад маж пред деловна зграда. 

Службите за итна помош и полицијата се на терен. Истрагата е во тек.