ПСЖ му нуди на Рамос тригодишен договор

ПСЖ има намера да се засили со дефанзивецот на Реал, Серхио Рамос, кој сè уште не е во можност да се договори за нов договор со мадридскиот клуб.

Парижаните се подготвени на 34-годишниот Шпанец да му дадат 3-годишен договор со плата од 16,8 милиони по сезона.

Покрај тоа, Пари Сен-Жермен е подготвен да додаде бонус за потпис на оваа сума, пренесува „АС“.

Актуелниот договор на капитенот на „кралевите“ се пресметува до летото 2021 година. Реал Мадрид му понуди двегодишен договор на Рамос со намалување на платата за 20 проценти. Сепак, фудбалерот не сака да ја намали платата и има намера да потпише договор за три сезони.

Серхио освои 22 трофеи со Реал Мадрид, вклучувајќи четири победи во Лигата на шампионите и пет шампионски титули во Шпанија.