Променливо облачно со повремени врнежи од дожд

Фото: Б. Грданоски

Времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, особено во јужните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Утринската температура ќе се движи од минус еден до шест степени, а дневната температура од три до 13 степени,

Во Скопје ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Утринската температура ќе достигне до пет степени, а дневната температура до 11 степени.

Во недела и почетокот на идната недела ќе настапи преодно стабилизирање на времето со пораст на дневната температура.