Продолжува трендот на неносење маски, казнети 704 лица 

Фото: Б. Грданоски

Во текот на изминатото деноноќие по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 704 прекршоци на територијата на Република Северна Македонија.

Министерството за внатрешни работи во денешното соопштение апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид 19.