Приведено лице за фотографирање гласачко ливче во Аеродром

Едно лице е приведено бидејќи го фотографирало гласачкото ливче, потврдија од МВР за МИА.

Инцидентот се случил на гласачко место во градинката „Срничка“ во Општина Аеродром.