Приведен татко што ја тепал 18-годишната ќерка во Кисела Вода


 

Во средата, во 19.15 часот на подрачјето на Кисела Вода од полициски службеници од Единица за насилен криминал – Одделение за семејно насилство бил лишен од слобода Б.П.(59) од Скопје.

Имено, тој околу 16.30 часот во семејниот дом физички ја нападнал неговата 18-годишна ќерка, при што употребил и тврд предмет.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.