Приведен поранешен пратеник

Во консултации со секторот за компјутерски криминал, синоќа е лишен од слобода Љ.Ј., осомничен за сторено дело „неовластено влегување во компјутерски систем“, дознава Алсат.

Против него, по документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

Како што дознава Алсат, станува збор за поранешен пратеник од редовите на НСДП.