Принцезата Шарлин во црно-бела комбинација за Националниот ден на Монако 


Монако– Иако Американците можеби веќе се насочија кон Денот на благодарноста, за Монако, овој викенд одбележа сосема поинаков празник – прославите на Националниот ден на земјата. Една од најголемите прослави на годината на монегашкото кралско семејство, овој викенд го означи официјалното враќање на настанот за принцезата Шарлин, која се повлече од прославите во последен момент во 2021 година за да добие третман поради исцрпеност во швајцарска клиника.

Според традицијата, Шарлин, нејзиниот сопруг принцот Алберт и нивните близнаци, принцот Жак и принцезата Габриела, излегоа на балконот на кралската палата во Монако за да им мавнат на добронамерниците и исто така се појавија пред палатата од презентациите во чест на Монако, заедно со принцезата Стефани, помалата сестра на принцот Алберт. За таа прилика, Шарлин изгледаше елегантно во бел капут со елегантни црни додатоци: ракавици, врат и шапка со широк обод.

Габриела беше во црвен капут, а принцот Жак изгледаше како минијатурна верзија на неговиот татко во свечена униформа.

Шарлин на Инстаграм сподели и слика од близнаците со порака „Среќен национален ден“.