Принцезата Беатрис славеше 33 роденден пред да се породи наесен


Англија- Принцезата Беатрис, внуката на кралицата Елизабета Втора, наполни вчера 33 години , пред да се породи. Беатрис го чека своето прво дете со сопругот Едоардо Мапели Моци оваа есен, иако таа веќе е „многу практична маќеа“ на синот на Едоардо од претходната врска.

Во чест на нејзиниот голем ден, сопругот на Беатрис сподели почит со љубов на социјалните мрежи.

“Среќен роденден, љубов моја. Те сакам со целото мое срце”, напиша тој заедно со слатко-црно-белата слика на двојката.

 

Принцезата Беатрис и Едоардо тивко се венчаа во јули 2020 година, откако нивните првични планови за венчавка беа откажани поради пандемијата на коронавирус. Имаше околу 20 блиски пријатели и семејство, вклучувајќи ги и бабите и дедовците на Беатрис, кралицата Елизабета и принцот Филип, на церемонијата во капелата Ол Сент, во големиот парк Виндзор – на кратко возење од замокот Виндзор.

Двојката објави во мај 2021 година дека го чекаат своето прво заедничко дете. Новото бебе ќе биде 12-ти правнук на кралицата Елизабета и второ внуче за Сара Фергусон и принцот Ендру. Тие станаа баби и дедовци за прв пат оваа година кога помладата сестра на принцезата Беатрис, принцезата Јуџин, го поздрави синот со сопругот Џек Бруксбанк. (Пипл)